
ЧОМУ САМЕ ВІМ ВІТ?
Як по суті, то словосполучення з цих двох абревіатур до недавнього часу взагалі не існувало.
І, якщо з визначенням BIM ми розібралися, то абревіатура BIT у тому її визначенні, що надається, є своєрідним девізом нашої асоціації.
З чим насамперед ототожнюється BIT?
По-перше, напевно, з міжнародним bit (англ. Binary digit – двійкове число; також гра слів: англ. Bit - шматочок, частка) - одиниця вимірювання кількості інформації.

По-друге, з BIT, як BUSINESS INFORMATION TECHNOLOGY - БІЗНЕС-ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ.
Як бачимо, в обох абревіатурах ключовим є слово ІНФОРМАЦІЯ, яке, до речі, присутнє й у BIM.
Саме цифрова інформація, що базується на інноваційних технологіях у галузі будівництва, на усіх стадіях його життєвого циклу - це новітні ЯСКРАВІ ІДЕЇ (BRIGHT IDEAS) сучастності.
Основна перевага проектування в BIM - це можливість одночасної спільної роботи декількох проектних груп і навіть компаній, спільна робота протягом усього життєвого циклу будівельного об'єкта. Всі фахівці працюють в єдиному інформаційному середовищі, що дозволяє учасникам процесу проектування бачити актуальні зміни, внесені в проект.
Ніяка спільна робота не може бути без довіри всіх учасників процесу. І саме це є один із найголовніших принципів нашої Асоціації - ДОВІРА (TRUST).
Ось так й народилося поєднання двох абревіатур:
BIM - інформаційне моделювання в будівництві (Building Information Modeling)
та
BIT - яскраві ідеї довіра (Bright Ideas Trust).
ЩО НЕ ТАК У БУДІВНИЦТВІ?


Більше 30% проектів не завершується в строк або не вкладаються в бюджет;

37% матеріалів йдуть у відходи;

57% витрат на будівництво є непродуктивними (втрати);

$ 15,8 млрд. - щорічні втрати через погану координацію між учасниками процесу (США, NIST, 2004)
Проблеми в неякісній інформації щодо проекту: вона або відсутня зовсім, або недоступна в потрібний момент і в потрібному форматі, неактуальна, або не підлягає автоматизованій обробці і тому марна.
Погано організовані канали передачі інформації.
ЧИМ ВІМ ДОПОМОЖЕ?


Eфективність передачі проектної інформації між дисциплінами, варіативність рішень, скорочення термінів проектування, вирішення колізій, висока якість проектної документації.

Багатоваріантне опрацювання концептуальної моделі: оцінка та порівняння об'ємно-планувальних показників на етапі розробки концепції будівництва (будівельний об'єм, розрахункова і загальна площа, питомі показники обсягу).

Мінімізація помилок в проекті: виявлення колізій до початку будівництва дозволяє зменшити вартість будівництва до 10%, а також мінімізувати ризики, пов'язані з судовими розглядами.

Кошториси: скорочення часу на розробку до 80%, точність розрахунків до 3% - 5%.

Оптимізація термінів будівництва на 20%, збільшення контролю над витратами більше ніж на 30%, скорочення вартості будівництва від 20% до 33%.
ЧИ ПОВЕРНУТЬСЯ ІНВЕСТИЦІЇ, ЩО ВКЛАДАЮТЬСЯ У ВІМ?

За результатами досліджень McGraw Hill Construction, проведеним в 2013 році, 2/3 компаній, що впровадили BIM, вже отримали назад вкладені гроші. Причому у будівельників повернення інвестицій відбувається швидше, ніж у проектувальників, так як інформаційне моделювання дозволяє їм значно скоротити кількість переробок і за рахунок цього збільшити прибуток.
Одиницями виміру повернення інвестицій в BIM зазвичай служать фінансові показники, такі як зменшення вартості, збільшення рентабельності та продуктивності, або метрики, що відносяться до процесу реалізації проекту, - зменшення запитів на отримання інформації (RFI's), зменшення незапланованих змін, підвищення задоволеності клієнтів і зменшення зривів в процесах проекту.