top of page
лого_001.png

ЧОМУ САМЕ ВІМ ВІТ? 

Як по суті, то словосполучення з цих двох абревіатур до недавнього часу взагалі не існувало.
І, якщо з визначенням BIM ми розібралися, то абревіатура BIT у тому її визначенні, що надається, є своєрідним девізом нашої асоціації.

З чим насамперед ототожнюється BIT?

По-перше, напевно, з міжнародним bit (англ. Binary digit – двійкове число; також гра слів: англ. Bit - шматочок, частка) - одиниця вимірювання кількості інформації.

bsmart-2-crm.jpg-705.jpg

По-друге, з BIT, як BUSINESS INFORMATION TECHNOLOGY - БІЗНЕС-ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ.
Як бачимо, в обох абревіатурах ключовим є слово ІНФОРМАЦІЯ, яке, до речі, присутнє й у BIM.

Саме цифрова інформація, що базується на інноваційних технологіях у галузі будівництва, на усіх стадіях його життєвого циклу - це новітні ЯСКРАВІ ІДЕЇ (BRIGHT IDEAS) сучастності.

Основна перевага проектування в BIM - це можливість одночасної спільної роботи декількох проектних груп і навіть компаній, спільна робота протягом усього життєвого циклу будівельного об'єкта​. Всі фахівці працюють в єдиному інформаційному середовищі, що дозволяє учасникам процесу проектування бачити актуальні зміни, внесені в проект.
Ніяка спільна робота не може бути без довіри всіх учасників процесу. І саме це є один із найголовніших принципів нашої Асоціації - ДОВІРА (TRUST).

Ось так й народилося поєднання двох абревіатур:

BIM - інформаційне моделювання в будівництві (Building Information Modeling)

та

BIT - яскраві ідеї довіра (Bright Ideas Trust).

ЩО НЕ ТАК У БУДІВНИЦТВІ?

проектирование_строительство.jpg
точка.png

Більше 30% проектів не завершується в строк або не вкладаються в бюджет;

точка.png

37% матеріалів йдуть у відходи;

точка.png

57% витрат на будівництво є непродуктивними (втрати);

точка.png

$ 15,8 млрд. - щорічні втрати через погану координацію між учасниками процесу (США, NIST, 2004)

Проблеми в неякісній інформації щодо проекту: вона або відсутня зовсім, або недоступна в потрібний момент і в потрібному форматі, неактуальна, або не підлягає автоматизованій обробці і тому марна.

Погано організовані канали передачі інформації.

ЧИМ ВІМ ДОПОМОЖЕ?

BIMTechnology_02.jpg
точка.png

Eфективність передачі проектної інформації між дисциплінами, варіативність рішень, скорочення термінів проектування, вирішення колізій, висока якість проектної документації.

точка.png

Багатоваріантне опрацювання концептуальної моделі: оцінка та порівняння об'ємно-планувальних показників на етапі розробки концепції будівництва (будівельний об'єм, розрахункова і загальна площа, питомі показники обсягу).

точка.png

Мінімізація помилок в проекті: виявлення колізій до початку будівництва дозволяє зменшити вартість будівництва до 10%, а також мінімізувати ризики, пов'язані з судовими розглядами.

точка.png

Кошториси: скорочення часу на розробку до 80%, точність розрахунків до 3% - 5%.

точка.png

Оптимізація термінів будівництва на 20%, збільшення контролю над витратами більше ніж на 30%, скорочення вартості будівництва від 20% до 33%.

ЧИ ПОВЕРНУТЬСЯ ІНВЕСТИЦІЇ, ЩО ВКЛАДАЮТЬСЯ У ВІМ?

инвестиции.jpg

За результатами досліджень McGraw Hill Construction, проведеним в 2013 році, 2/3 компаній, що впровадили BIM, вже отримали назад вкладені гроші. Причому у будівельників повернення інвестицій відбувається швидше, ніж у проектувальників, так як інформаційне моделювання дозволяє їм значно скоротити кількість переробок і за рахунок цього збільшити прибуток.

Одиницями виміру повернення інвестицій в BIM зазвичай служать фінансові показники, такі як зменшення вартості, збільшення рентабельності та продуктивності, або метрики, що відносяться до процесу реалізації проекту, - зменшення запитів на отримання інформації (RFI's), зменшення незапланованих змін, підвищення задоволеності клієнтів і зменшення зривів в процесах проекту.

bottom of page